Intertelecom

Animacja & Rysunki: Adam Jedrzejewski
Muzyka & Sound FX: Piotr Kubiak

XXIV Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM odbędą się w dniach 11-13.04 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ przy al. Politechniki 4. Tematyka tegorocznej imprezy będzie koncentrować się na aktualnych zagadnieniach teleinformatycznych. Na INTERTELECOM 2013 wystawcy m.in. z Polski, Chin i Słowenii zaprezentują oprogramowanie i technologie mobilne, urządzenia naziemne i satelitarne stacji telewizyjnych i radiowych, systemy i sieci teleinformatyczne, a także multimedia oraz gry.

Targom tradycyjnie towarzyszyć będą liczne panele dyskusyjne oraz konferencje. W tym roku równolegle z targami odbywać się będzie Konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego. To wydarzenie, służące wymianie doświadczeń i informacji w obszarze budowy sieci szerokopasmowych, po raz pierwszy zawita do Łodzi. „Możliwości rozwoju polskiego sektora IT/ICT na rynkach zagranicznych” to z kolei dwudniowa konferencja (11-12 kwietnia) organizowana w ramach programu Ministerstwa Gospodarki Promocji Polskiej Branży IT/ICT. W spotkaniu swój udział zapowiedzieli m.in. zagraniczni dziennikarze.

Organizatorzy wspólnie z naukowcami Politechniki Łódzkiej planują również pokaz innowacyjnych technologii. Podczas targów odbędzie się także panel dyskusyjny z udziałem ekspertów, którego organizatorem jest Polska Izba Komunikacji Elektronicznej.  Uzupełnieniem oferty będą  prezentacje najnowszych produktów wystawców. Goście będą mogli także uzyskać informacje  z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego, teleinformatycznego, osobowego, tajemnicy przedsiębiorstwa, nowoczesnych technik/technologii gromadzenia i przetwarzania informacji oraz zapewnienia bezpieczeństwa informacjom prawnie chronionym w firmie/instytucji.

O prestiżu INTERTELECOM świadczy fakt, iż jest to jedyna impreza targowa w Polsce wpisana do Branżowego Programu Promocji IT/ICT. Tegoroczna edycja targów objęta została honorowym patronatem przez: Ministra Gospodarki, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi i Rektora Politechniki Łódzkiej.